Vytváříme AOS – automatický obchodní systém (díl 1.)

Dnes startujeme nový seriál o tvorbě automatických obchodních systémů (AOS). Ukážeme si krok po kroku, jak přetvořit obchodní myšlenku do podoby funkčního AOS. Celý proces se skládá s několika důležitých fází a my si je postupně ukážeme.

Dostali jsme od vás mnoho pozitivních komentářů na náš seriál o programování v MQL4 a také na seriál o money managementu. Nejvíce si chválíte praktické ukázky, na kterých si sami můžete vše vyzkoušet a přesvědčit se, že fungují. Proto i v tomto seriálu budeme vše demonstrovat na konkrétních reálných případech.

Dnes se budeme věnovat trochu teorii a popíšeme si v kostce, co nás v příštích dílech čeká a nemine. V prvním kroku musíme najít nějakou zajímavou obchodní myšlenku. To je samo o sobě poměrně složitý proces, který vyžaduje určité znalosti trhů a technické analýzy. Hledání obchodních myšlenek se v tomto seriálu věnovat nebudeme, neboť tuto problematiku najdete v samostatné sekci webu zde. Ukážeme vám jednu obchodní myšlenku a zjistíme, zda má pozitivní matematické očekávání a je-li tedy vhodná k obchodování. Pak jí zkusíme otestovat na několika měnových párech a vybereme jeden měnový pár, na kterém se poté pokusíme „vytvořit / doladit“ finální AOS.

Než se však do toho pustíme, čeká nás trocha teorie o tom, jaké parametry by náš systém měl mít, a ke kterým bychom měli směřovat. Když budeme znát parametry, ke kterým se chceme dostat, tak si zpětně vydefinujeme podmínky, jaké by měla obchodní myšlenka splňovat, aby vůbec bylo možné našich cílových parametrů dosáhnout.

A pak už nás bude čekat praktická ukázka tvorby AOS. Ukážeme si, jak filtrovat obchody. Popíšeme si, jaké filtry můžeme použít a kolik je vhodné jich použít, aby nedošlo k přeoptimalizaci. V samotném závěru si povíme, jak dlouho bychom měli počkat než se pustíme do live obchodování nově vytvořeného AOS.

Věříme, že na konci tohoto seriálu bude každý z vás umět vytvořit svůj vlastní obchodní systém. Čeká nás sice hodně práce, ale jak se říká: „bez práce nejsou koláče“, i když teď mě napadá, že když my děláme trading, tak pro nás platí spíše: „bez práce nejsou doláče!“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *