Joe Ross

Dnes si představíme Joe Rosse. Dnes již 82 letý americký milionář zasvětil celý svůj život obchodování. Na rozdíl od jiných slavných traderů pocházel z bohaté rodiny a pracovat nikdy nemusel. To však nesnižuje jeho tradingové dovednosti. K tradingu ho přivedl jeho strýc, který měl textilní továrnu a tradingem futures si zajišťoval cenu bavlny. Trading se stal osudovou cestou Joe Rosse, který si ve světě tradingu vysloužil přezdívku “Mistr Trader“. Je autorem řady investičních teorií založených na technické analýze. Napsal více než deset knih zabývajících se “daytradingem”.

Nejznámnější z nich se jmenuje “Trading is a business“. Joe je velmi disciplinovaný trader s averzí k velkému riziku (na rozdíl od např. Larryho Williamse). Joe Ross přiznal, že jednou přišel během pěti minut asi o 40 tisíc dolarů. I když to není zrovna málo peněz, ale s ohledem na jeho majetek je to zlomekJ. Používá několik jednoduchých pouček, jak dlouhodobě vydělávat. Když existuje jen náznak toho, že se trh nebude vyvíjet směrem, jakým by si přál, okamžitě obchod ukončí.

Tradingem už dnes Joe Ross traví asi jen hodinu denně. Dnes už se věnuje převážně vzdělávání. V roce 1988 založil společnost Trading Educators, která se soustřeďuje na výuku začínajících traderů. Vychoval už tisíce “traderů” a má žáky po celém světě, včetně České republiky. Jeden den výuky však stojí kolem 1.500 USD. Jaho nejznámějším žákem je Andy Jordan.

Joe Ross obohatil trading formací Ross Hook. Se svými koncepty “The Law of Charts” a “Traders’ Trick Entry” se stal zakladatelem standardů pro málo rizikové obchodování.