Larry Williams

Narodil se 6. října 1942 v Miles City, v Montaně (USA). Vystudoval Oregonskou universitu a má 5 dětí. Slavným se stal v okamžiku, kdy se Larry Williams přihlásil na světový šampionát v tradingu Robinns World Cup Trading Championships. Svým výsledkem šokoval celý svět, když z 10.000 USD udělal za jediný rok 1 milion dolarů.

Larry Williams je nejen jedním z nejlepších burzovních obchodníků světa, ale patří rovněž k naprosté špičce v oblasti  mentoringu a vzdělávání. Není jistě náhoda, že spousta jeho žáků dosáhla nemalých úspěchů v tradingu. Řada jeho žáků se účastnila  World Cup Championship of Futures Trading a vyhráli. Andrea Unger vyhrál šampionát 4x, z toho 3x v řadě. Micheal Cook vyhrál World Cup Championship s 250% ziskem roku 2007. Žáci Chuck Hughes, Kurt Sakaeda, John Holsinger a Steve Garner byli rovněž vítězi soutěží World Cup Trading Championship.

Začal obchodováním akcií, ale skutečné bohatství získal, až když se začal věnovat komoditní burze. Z počátku neměl příliš velký kapitál a tak přesvědčil několik dalších dobrovolníků, se kterými společně vytvořili jakýsi obchodní „fond“, jehož správcem byl právě Larry Williams. Nasbírali necelých 100 000 USD a tuto částku po nějaké době proměnil Larry do téměř půl milionu. Vyplatil tedy své společníky a dle dohody si ponechal část profitů, které mu stačily na to, aby mohl začít obchodovat sám.

Od těchto okamžiků se začala psát historie Larryho fenomenálních úspěchů. Poměrně rychle vybudoval své bohatství a měl i politické ambice (několikrát kandidoval na senátora).

Touha ukázat všem své schopnosti nakonec vedla k přihlášení se na světový šampionát v tradingu. Jeho úspěch byl fenomenální z 10.000 USD vydělal za jediný rok 1 milion dolarů. Tento úspěch zopakoval ještě v roce 1987, kdy se po přihlásil na šampionát ještě jednou. Podařilo se mu 10 000 USD zhodnotit na 1,1 milionu, a to dokonce v jeden okamžik dosahovala jeho ekvity neuvěřitelné 2 miliony dolarů. Konečné zhodnocení bylo 11 376 %.

Larry Williams se stal autorem řady knih o tradingu, z nichž nejznámější je určitě kniha „Jak jsem vydělal milion dolarů za rok” a dále kniha „Dlouhodobá tajemství krátkodobých obchodů“.

Larry obohatil svět tradingu o mnoho tradingových technik. Vytvořil i vlastní indikátor Williams %R. Jeho trading je specifický obchodováním různých cenových patternů. Jeho nejslavnější pattern je nazýván „OOPS“ pattern.