Money management – shrnutí (díl 15.)

Pokusili jsme se ve čtrnácti dílech tohoto miniseriálu shrnout naše základní poznatky ohledně money managementu. Suchou teorii jsme se snažili doplnit praktickými ukázkami na reálných obchodních systémech. Pokud jste dočetli náš seriál o money managementu až sem, máte již určitě jasnější představu o tom, co je to money management a jak ho používat.

Víte už:

  • co je to pozitivní matematické očekávání
  • co je to riziko a Risk Reward Ratio
  • že martingale systémy MM dříve či později zlikvidují váš účet
  • znáte jednotlivé antimartingale systémy MM
  • víte, jak vám může pomoci diverzifikace (jak funguje portfolio)
  • co je to a jak funguje Monte Carlo analýza

To všechno je dobrý základ proto, abyste poznali základní principy money managementu. Věříme, že již vnímáte, že mít dobrý obchodní systém nestačí, že při špatné volbě obchodovaného objemu můžeme zlikvidovat účet.

Věříme, že už chápete, že cílem MM není dosahovat maximálního zisku za každou cenu. Cílem MM je stanovit si akceptovatelnou míru rizika (drawdownu) a nalezení maximálního profitu pro tuto úroveň rizika.

Věříme, že vám pomohli i naše jednoduché excelovské kalkulátory, kde si můžete simulovat různé vývoje různých her:

1) simulátor hodů mincí (stáhnout soubor)

2) simulátor Profit Factoru (stáhnout soubor)

3) simulátor portfolia (stáhnout soubor)

 

Na závěr, jsme se rozhodli, dát vám k dispozici i náš jednoduchý Monte Carlo simulátor. Monte Carlo Simulátor naleznete zde.

Děkujeme za všechny vaše pozitivní reakce na náš seriál o money managementu. Těší nás, že se domníváte, že je svou podstatou na českých forex webech ojedinělý a budeme se i nadále snažit přinášet vám podobné zajímavé a užitečné informace.