TradeStation seznámení (díl 1.)

TradeStation je americký broker, ale hlavně unikátní spojení velmi užitečné platformy a automatické exekuce naprogramovaných strategií. Nechceme se dnes věnovat porovnávání jednotlivých softwarů pro tvorbu AOS / EA, ale ukážeme si základní prvky a možnosti platformy TradeStation (TS). Většina traderů používá, nebo se setkala s MetaTraderem 4 či 5. Budeme vás proto upozorňovat na hlavní rozdíly obou platforem.

Vzhled platformy je od MT4 odlišný příliš není, v principu je zde klasické menu, prostor pro ikony (upravitelné lišty), pak levý panel nástrojů a velké okno pro grafy.

Panel pro zadání pokynů vypadá jinak než v MT4, ale nabízí stejné možnosti, dokonce i o trochu více. Detailněji si to ukážeme v dalších dílech.

V hlavním okně nemusí být zobrazen pouze graf, ale i celá řada dalších věcí. Na následujícím obrázku vidíte equity křivku obchodování na reálném účtu. Graf equity je součástí tzv. “TradeManager Analysis”. Je to velmi sofistikovaný nástroj pro analýzu realizovaných obchodů. Umožňuje filtrování, export různých přehledů atd. V tomto ohledu je TradeStation výrazně lepší než MT4.

TS umí samozřejmě používat libovolné množství různých indikátorů. A to těch, které jsou v platformě přednastaveny, tak je možné si jakýkoliv indikátor naprogramovat sám.

V dnešním díle bylo cílem se krátce seznámit s TS. Ukázali jsme vám pár printscreenů, abyste si vytvořili představu, jak TS vypadá. TS totiž nelze tak snadno vidět a vyzkoušet si demo účet. TS vám umožní používat platformu a demoúčet až poté, co si založíte reálný účet a pošlete na něj peníze.

V příštích dílech si ukážeme podrobněji práci s TS. Musíme platformu nejprve pořádně poznat, abychom si poté mohli ukázat, jak s platformou testovat naše myšlenky.

>>> následující díl